Të hash si japonez (njerëzit që jetojnë më gjatë në botë) »

japoni

Dieta e pasur në peshk dhe copa perimesh mund të jetë përgjegjëse për jetëgjatësinë japoneze Në përgjithësi, askush nuk jeton më gjatë se gratë japoneze. Jetëgjatësia e tyre e pritshme është 87 vjet (dhe burrat japonezë që jetojnë rreth 80 vjet, nuk mbeten pas). Kjo…

21 Jul 2016 / No Comment / Read More »

“U pengova dhe penetrova aksidentalisht”. Miliarderi shpëton nga akuza për përdhunim »

Një miliarder në Britani u shfajësua nga akuzat për përdhunimin e një adeleshenteje ndërsa pretendoi se u pengua dhe penetroi tek adoleshentja aksidentalisht. Ehsan Abdulaziz, 46 vjeç, ishte akuzuar për përdhunimin e një 18-vjeçareje që fjeti në shtëpinë e tij. Në dhomën e tij, biznesmeni…

17 Dec 2015 / No Comment / Read More »
Shtepi

Të hash si japonez (njerëzit që jetojnë më gjatë në botë) »

japoni

Dieta e pasur në peshk dhe copa perimesh mund të jetë përgjegjëse për jetëgjatësinë japoneze Në përgjithësi, askush nuk jeton më gjatë se gratë japoneze.…

21 Jul 2016 / No Comment / Read More »

Përdorime të limonit në shtëpi »

limon

Mos i hidhni gjithë lëkurat e limonëve pasi i keni shtrydhur. Ja disa përdorime të limonit: Pastron yndyrën: Nëse kuzhina juaj ka qenë “viktimë” e ndonjë…

12 Sep 2015 / No Comment / Read More »

Dieta e kungullit »

kung

Nëse doni të bini në peshë, një ditë me prodhimet e stinës është ideale. Ne ju propozojmë dietën e kungullit, i cili ka pak kalori,…

11 Nov 2014 / No Comment / Read More »

Shendetesi

Vajza që teshtin 12000 herë në ditë

teshtima

Një vajzë që teshtin më shumë se 12 mijë herë në ditë ka lënë me gojë hapur mjekët. Katelyn Thornley, 12 vjeç dhe të afërmit e saj po…

06 Oct 2015 / Read More »

Tumoret: 10 rregulla kundër kancerit dhe për mbrojtjen e zemrës

Zemer

Një dietë që ndihmon për të pasur një zemër të shëndetshme edhe nëse jeni prekur nga tumori: disa përbërës mund të ndihmojnë kundër efekteve negative të kimioterapisë dhe…

03 Oct 2015 / Read More »
Sporti

Shqipëri – Serbi, Kryeministri bën ftesën

ndeshja

Kryeministri Rama ka dhënë mesazhin e vet për ndeshjen Shqipëri – Serbi. Teksa fton parjen e saj nga parku i Kryeministrisë, Rama thotë: “Kuqezinjtë përballë fqinjëve serbë të…

07 Oct 2015 / Read More »

Premier League, Arsenali mund 3-0 Mançester J.

Alexis Sanchez

Arsenali mundi 3-0 Mançester Junatedin me një dopietë të Aleksis Sançez në ndeshjen e madhe të së dielës, duke iu afruar kështu djajve të kuq dhe duke u…

04 Oct 2015 / Read More »
Vendi

Tregtari i dëmtuar nga përmbytjet: Shteti të përgjigjet, siç vë gjoba

fier1

Përmbytjet në Fier i dhanë goditje të rëndë sipërmarrësit të sektorit tekstil në zonën e njohur si “Ura me Shkallë”. Viktor Karroqe pohon se gjatë 25 viteve që…

14 Oct 2015 / Read More »

Shqipëri – Serbi, Kryeministri bën ftesën

ndeshja

Kryeministri Rama ka dhënë mesazhin e vet për ndeshjen Shqipëri – Serbi. Teksa fton parjen e saj nga parku i Kryeministrisë, Rama thotë: “Kuqezinjtë përballë fqinjëve serbë të…

07 Oct 2015 / Read More »
Bota

“U pengova dhe penetrova aksidentalisht”. Miliarderi shpëton nga akuza për përdhunim

gjykata

Një miliarder në Britani u shfajësua nga akuzat për përdhunimin e një adeleshenteje ndërsa pretendoi se u pengua dhe penetroi tek adoleshentja aksidentalisht. Ehsan Abdulaziz, 46 vjeç, ishte…

17 Dec 2015 / Read More »

Brenda ndërmarrjeve që prodhojnë rrobat “firmato” për Perëndimin

bangl

Këto foto tregojnë tmerrin e përditshëm të mijëra fëmijëve në Bangladesh, të cilët punojnë në rrobaqepësi. Megjithëse shumë fabrika i kanë rregulluar kushtet e tyre, ndërmarrje të tilla…

30 Nov 2015 / Read More »

Filmat e fundit

Featured Links

  Horoskopi

  Horoskopi-pabilete

  Sondazh

  A mendoni se është rritur siguria në vend?

  View Results

  Loading ... Loading ...
  Log in | Designed by RackTheme
  Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook